1 stycznia 2016

Lakier hybrydowy nie trzyma się na paznokciach. Sprawdź jakie błędy popełniasz

Kupiłaś zestaw do manicure hybrydowego. Chcesz cieszyć się pięknymi paznokciami samodzielnie wykonanymi w domu. Tymczasem lakier nie trzyma się na paznokciach, schodzi po kilku dniach lub w ogóle nie daje się utwardzić w lampie? Sprawdź jaka jest tego przyczyna.
bledy-popelniane-podczas-manicure-hybrydowego

 Dlaczego hybryda nie chcę się trzymać na paznokciach?

1. Kiepska jakość lakierów.

Często czytam w internecie zdania typu: "Kupiłam pierwszy zestaw do hybrydy, lakiery się nie utwardzają", "Lakier odchodzi po 2 dniach", "Hybryda pęka","Lakier zmienia kolor. Co robię źle?"
Jeśli stosujecie lakiery hybrydowe kiepskiej firmy manicure może się nie udać. Odpowiedzialna jest baza, top lub lakier. Część dziewczyn łączy bazę i top renomowanych firm z lakierami tańszych producentów rozwiązując problem. Najlepiej już na początku zainwestować w lepszą, sprawdzoną markę.

2. Lampa

Kupiłaś kiepskiej jakości lampę. Jeśli chcesz sprawdzić jakie lampy odradzam odsyłam Cię TUTAJ
W przypadku lamp LED o słabej mocy niektóre kolory, szczególnie mocno napigmentowane mogą okazać się problematyczne. W lampach UV nie zapominajmy o wymianie żarówek. Czasem czytam, że lampa sprawowała się świetnie, a ostatnio szwankuje. Koniecznie sprawdź żarówki.
Pamiętaj, aby trzymać paznokcie w lampie przez odpowiedni czas podany przez producenta. Pośpiech może zrujnować cały efekt.

3. Złe zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia

Lakier odchodzi na końcówkach, ponieważ źle zabezpieczasz wolny brzeg. Prawidłowa technika nakładania przedłuża trwałość manicure hybrydowego.

4. Zalane skórki

Nie usuwasz skórek wokół paznokcia lub podczas aplikacji zalewasz je lakierem. To duży błąd. Powietrze, woda i inne zanieczyszczenia dostają się pod lakier obniżając jego trwałość. Warto poświęcić więcej czasu i odpowiednio przygotować paznokcie. Wolniej i dokładniej to klucz do przedłużenia trwałości.

5. Tłusta płytka

Paznokcie o tłustej płytce są bardzo problematyczne. Żaden produkt nie trzyma się na nich długo, lakier hybrydowy nie jest tu wyjątkiem. Paznokcie takie łatwo rozpoznać. Naturalna płytka jest błyszcząca, często problem dotyczy osób z szybko przetłuszczającą się cerą i włosami. Jak możesz sobie pomóc. Przede wszystkim dokładnie odtłuszczaj płytkę, nie rezygnuj z matowienia paznokcia blokiem polerskim i zaopatrz się w primer kwasowy.

6. Zniszczone paznokcie

Zadbaj o stan swoich paznokci. Jeśli jesteś posiadaczką zniszczonych rozdwajających się pazurków trwałość położonej na nich hybrydy będzie znacznie mniejsza. Lakier hybrydowy odpadnie razem ze zniszczoną płytką. Pamiętaj aby nie zrywać hybrydy. 

7. Czynniki mechaniczne

Lakier hybrydowy jest bardzo trwały i odporny. Niektóre czynniki mechaniczne mogą znacznie obniżyć jego trwałość. U osób piszących dużo na klawiaturze lakier ściera się szybciej na końcówkach. 

8. Grube warstwy lakieru

Warstwy lakieru hybrydowego powinny być cienkie. Nie mamy wówczas problemu z ich utwardzeniem w lampie i hybryda dłużej się trzyma. Przyzwyczajone do zwykłych lakierów, na początku pracy z hybrydami kładziemy na paznokieć zbyt grube warstwy. Później nabieramy wprawy.

9. Wilgoć 

Długi kontakt z wodą nie służy naszej hybrydzie. Jeśli pracujesz dużo w rękawiczkach również możesz mieć problem z trwałością hybrydy. Świeżo nałożony manicure hybrydowy źle znosi wilgoć. Po nałożeniu hybrydy wstrzymajmy się kilka godzin z ciepłymi kąpielami, pobytem w saunie czy na basenie

10. Pośpiech

Przede wszystkim nie skracaj czasu przebywania paznokci w lampie. Pamiętaj też o dokładnym oczyszczeniu dłoni po zmatowieniu i usunięciu skórek. Po użyciu Cleanera poczekaj aż cały produkt wyschnie. Nie nakładaj bazy na wilgotną, nie wysuszoną płytkę. 

Jestem pewna, że jeśli wyeliminujesz powyższe błędy i złe nawyki, będziesz się cieszyć manicure hybrydowym przez kilka tygodni.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz