3 lipca 2016

Dobieranie kolorów online. Najlepsze strony ułatwiające łączenie barw.

  Mieszanie kolorów nie wydaje się trudne, ale w praktyce często miewamy z nim problemy. Dziś przychodzę do was z moimi sprawdzonymi stronami pomagającymi dobierać odcienie. Propozycje które przygotowałam zdecydowanie ułatwiają życie i podjęcie kolorystycznych decyzji. Niezależnie od tego czy tworzymy grafikę, projektujemy wygląd strony czy urządzamy mieszkanie, taka pomoc może zdziałać cuda.
strony dobieranie kolorów online


STRONY UŁATWIAJĄCE ŁĄCZENIE KOLORÓW.

Adobe Kuler
Pozwala na stworzenie palety kolorystycznej złożonej z 5 odcieni w oparciu o reguły lub własny pomysł. Cała zabawa opiera się na kole kolorów. Wybrane odcienie można zapisać i w łatwy sposób kopiując wartości RGB umieszczone pod kolorami odtworzyć w programie graficznym. Adobe Kuler ma też jedną fajną funkcję. Pozwala na przeglądanie gotowych stworzonych przez użytkowników palet i sortowanie ich w oparciu o najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane motywy. Jeden z najbardziej znanych i wartych polecenia programów online.

dobieranie kolorów palety kolorystyczne adobe kuler

Paletton Color Scheme Designer
Jeśli zastanawiacie się nad wyborem kolorów na waszą stronę internetową Palette będzie idealnym rozwiązaniem. Gdy znajdziemy na kole barw interesujące nas połączenie możemy sprawdzić jak prezentowałoby się na przykładowej animacji, grafice lub stronie. Genialne rozwiązanie.

dobieranie kolorów na strone

Colors on the web
Fajna strona na której oprócz zabawy kołem barw możemy poczytać o trochę o teorii kolorów.

mieszanie kolorów online

Design-Seeds
Strona z inspiracjami. Przepiękne zestawienia kolorów stworzone w oparciu o zdjęcia. Możemy tu przeglądać gotowe propozycje wyszukując grafiki w podobnej gamie kolorystycznej. Polecam każdemu, stworzenie takich zestawów na podstawie własnych zdjęć. Świetna zabawa.
dobieranie kolorów
ColorCodeHex
Znajdziecie tu przydatne informacje o kolorach i ich łączeniu. Po wpisaniu kodu poszukiwanego koloru program wyświetli pasujące połączenia. Dzięki tej stronie w łatwy sposób wybierzecie najlepsze odcienie do waszego projektu lub witryny.

strona łączenie kolorów
Try Colors
Możemy tu mieszać interesujące kolory, by uzyskać najlepsze połączenia. Myślisz, że jesteś dobry w miksowaniu kolorów, strona pozwoli Ci sprawdzić swoje umiejętności.

mieszanie kolorów

Myślę, że już nie będziecie mieli problemów z wyborem odpowiedniego połączenia kolorystycznego. Pamiętajcie, że kolory nie tylko budują ogólne wrażenie, ale potrafią wpłynąć na nasze samopoczucie. Z pomocą sprawdzonych stron do ich łączenia z pewnością uzyskacie świetne efekty.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz